Про Чубинське

Чубинське – село на Бориспільщині, що адміністративно відноситься до Великоолександрівської сільської ради. Розташоване неподалік від траси Е40, за 12 км від Києва та за 6 км від Борисполя.

Чубинське карта

Таке розташування сприяло бурхливому розвитку та розбудові села, куди перебираються жити люди, що переважно працюють в містах, а жити воліють ближче до природи.

Село молоде, було засноване під назвою Нова Олександрівка в 70-х роках ХХ сторіччя, завдяки побудові тут Українського науково-дослідного інституту розведення і штучного осіменіння великої рогатої худоби (зараз Інститут розведення і генетики тварин ім. М.В. Зубця НААН України).Інститут розведення і генетики тварин ім. М.В. Зубця НААН України

Павло Чубинський
Павло Чубинський

З 1992 року перейменоване на Чубинське на честь Павла Платоновича Чубинського (1839-1884), автора тексту Державного гімну України, видатного етнолога, фольклориста, громадського діяча. Саме тут знаходилась садиба Чубинських. На його честь названо ландшафтний заказник «Хутір Чубинського», в якому ростуть дуби віком понад 200 років. Заказник має загальнодержавне значення, знаходиться під захистом Президента України та ЮНЕСКО. Постановою Кабінету Міністрів України № 700 від 23 квітня 1999 року відродження садиби Чубинського включено до державної програми відтворення видатних пам’яток історії та культури.Ландшафтний заказник "Хутір Чубинського"

Ландшафтний заказник "Хутір Чубинського"
Ландшафтний заказник “Хутір Чубинського”

 

Наближеність до шляхів сполучення сприяє також розвитку інфраструктури села. Окрім традиційних продуктових магазинів, перукарень, поштового відділення, аптеки, дитячого садка, бібліотеки, філії музичної школи, сільської амбулаторії, тут активно розвивається індустрія відпочинку. Так, на території села розташовані кінноспортивний клуб «Магнат», страусина ферма «Чубинський страус», заміський комплекс «Кідев», ресторан «Едем», готель «Корона», торговельно-розважальний комплекс «Чубинка» з боулінгом та басейном. Нещодавно було відкрито фітнес-клуб «Каста».