Небезпечні, токсичні відходи: чергове намагання розмістити небезпечне виробництво у с. Проліски, що під Києвом

Пройшло близько двох років, як мешканці села Проліски, що під Києвом та навколишніх населених пунктів добилося заборони на розміщення на території згаданого села сміттєпереробного заводу. І ось новий виклик для громад навколишніх сіл, але на цей раз набагато серйозніший і небезпечніший за сміттєспалювальний завод – виробництво по утилізації небезпечних відходів.

08.02.2018р. у районній Бориспільській газеті “Термінал” (№4/255) було опубліковано оголошення ТОВ “Промлогістик-Сервіс” (ЄДРПОУ 41420000, що знаходиться за адресою: Київська обл, Бориспільський р-н, с. Проліски, вул. Промислова, 9), для одержання Дозволу на викиди забруднюючих речовин.

ТОВ “Промлогістик-Сервіс”, яке хоче отримати дозвіл на небезпечні викиди у с. Проліски, в густонаселеному районі маловідоме на ринку переробки небезпечних відходів. Як свідчать дані із відкритого реєстру ЄДР засновано нещодавно 26.06.2017, юридична адреса м. Одеса, ПРОВУЛОК ПОКРОВСЬКИЙ, будинок 16, статутний капітал 5000.00 грн., основний вид діяльності Код КВЕД 46.19 Діяльність посередників у торгівлі товарами широкого асортименту (додаткові Код КВЕД 38.12 Збирання небезпечних відходів;Код КВЕД 38.22 Оброблення та видалення небезпечних відходів). МАЛОГА НАТАЛІЯ ВІКТОРІВНА – керівник (згідно статуту).

Але керівник ТОВ “Промлогістик-Сервіс” Малога Н.В. є одночасно і директором у іншій одеській компанії ТОВ “НВК “УКРЕКОПРОМ” (ЄДРПОУ 39624900, ueco.com.ua), основним видом діяльності, якої є Код КВЕД 38.22 Оброблення та видалення небезпечних відходів. На сайті УКРЕКОПРОМ зазначено, що підприємство володіє власним інсінераторним комплексом, який дозволяє забезпечити безпечне знищення відходів, що не підлягають утилізації та захороненню на полігонах.  Також на цьому ж ресурсі є комплект дозвільної документації, сертифікатів і ліцензій, але чомусь серія та номер ліцензії на поводження з небезпечними відходами виданої МінЕкології та природних ресурсів України затоновано чорним кольором.

Як стало відомо з поінформованих джерел одеські бізнесмени мають намір займатися збором, зберіганням і утилізацією небезпечних відходів у селі Проліски, що межує з Києвом. Але у ТОВ “Промлогістик-Сервіс” відсутня ліцензія на поводження з Небезпечними відходами, про що свідчить відкритий Ліцензійний реєстр.   

І все це одесити хочуть здійснити у густонаселеному районі у передмісці столиці- у радіусі 5-ть кілометрів від потенційного місця розташування небезпечного об’єкту  проживає понад п’ятдесят тисяч людей у населених пунктах Проліски, Щасливе, Безуглівка, Мала Олександрівка, Чубинське, Велика Олександрівка, Гора.

У ЧОМУ НЕБЕЗПЕКА ДЛЯ ЗДОРОВ’Я ЖИТЕЛІВ ПРИЛЕГЛИХ СІЛ ВІД ВИКИДІВ В АТМОСФЕРУ 18,8 т/рік ЗАБРУДНЮЮЧИХ РЕЧОВИН ЗАЯВЛЕНИХ в оголошенні

Зростання надходжень токсичних речовин у навколишнє середовище,
перш за все, впливає на здоров’я населення. Оксиди вуглецю, що
поступають в атмосферу, сірки, азоту, вуглеводні, з’єднання свинцю, пил і
так далі надають різну токсичну дію на організм людини, що призводить до важких дихальних захворювань, стрімкого росту онкозахворювань.

 1. Оксиди азоту. NO N2O3 NO5 N2O4. В атмосферу викидається в основному діоксид азоту NO2 – безбарвний не має запаху отруйний газ, дратівливо діє на органи дихання. Особливо небезпечні оксиди азоту в містах, де вони взаємодіють з вуглецями вихлопних газів і утворюють фотохімічний туман – зміг. Отруєний оксидами азоту повітря починає діяти з легкого кашлю. При підвищенні концентрації NO, виникає сильний кашель, блювота, іноді головний біль. При контакті з вологою поверхнею слизової оболонки оксиди азоту утворюють кислоти HNO3 і HNO2, які призводять до набряку легенів.
 2.  Діоксид сірки SO2-безбарвний газ з гострим запахом, уже в малих концентраціях (20-30 мг/м3) створює неприємний смак у роті, дратує слизисті оболонки очей і дихальних шляхів. Вдихання SO2 викликає хворобливі явища в легенях і дихальних шляхах, іноді виникають набряк легенів, глотки і параліч дихання. Дія сірковуглецю супроводжується важкими нервовими розладами, порушенням розумової діяльності.
 3. Свинець та його сполуки. У організм через органи дихання поступає
  приблизно 50% з’єднань свинцю. Під дією свинцю порушується синтез
  гемоглобіну, виникає захворювання дихальних шляхів, сечостатевих органів,нервової системи. Особливо небезпечні з’єднання свинцю для дітей
  дошкільного віку.
 4. Оксид вуглецю СО – безбарвний газ, що не має запаху. Впливає на нервову і серцево-судинну систему, викликає задуху. Токсичність СО зростає за наявності в повітрі азоту.
 5. Формальдегід – газоподібна речовина з різким та неприємним
  запахом. Він внесений до списку отруйних канцерогенний речовин,
  токсичний. Він негативно впливає на генетичний матеріал, дихальні шляхи,очі, шкіру, печінку, нирки, вражає центральну нервову систему.
 6. Ртуть та її сполуки – найнебезпечніший метал, ураження дихальних шляхів (гострий бронхіт, інтерстиціальна пневмонія). Гострі ураження легень виника­ють при діянні пари ртуті в концентраціях 1—3 мг/м3. Часто розвивається некротичний нефроз з гострою недо­статністю нирок.

Відсутність належного державного контролю в сфері поводження з відходами, необґрунтовано видані ліцензії на цю діяльність, а також відсутність у ліцензіатів екологічно безпечного інноваційного обладнання ведуть до неконтрольованого і стрімкого накопичення небезпечних відходів в місцях поблизу житлових районів, не призначених для цього, і можуть привести до нових техногенних катастроф з непередбачуваними екологічними наслідками.

 

 

Подобається? Поширюйте у соціальних мережах: