Київський облавтодор має намір “закопати” у сніг майже 5-ть мільйонів гривень бюджетних коштів Великоолександрівської сільської ради

21 вересня 2017 року Депутати Великоолександрівської сільської ради дали зелене світло на 100% фінансування із сільського бюджету у розмірі близько 5-ти мільйонів гривень поточного середнього ремонту 3-х кілометрів автодороги вул. Київський Шлях в с. Велика Олександрівка, яка належить Службі автомобільних доріг у Київській області.

Службі автомобільних доріг у Київській області у відповідності до законодавства зобов’язана проводити ремонти доріг, які знаходяться у її підпорядкуванні. На території Великоолександрівської сільської ради даній службі належать центральні дороги сіл, які проходять ч/з вулиці Київський Шлях, Центральна,Бориспільська, Погребняка, Виставкова. У 2017 році у Держбюджеті на відновлення доріг у Київській області було передбачено понад 140 мільйонів на ремонт доріг.

Слід зазначити, що у 2017 році Служба автомобільних доріг у Київській області уже провела “високоякісний” ямковий ремонт центральних доріг сіл Великоолександрівської сільської ради . Тендер виграло ПрАТ Броварське ШБУ №50 на суму 774 287,71 грн. (Детальніше тут), якість виконаних робіт Броварською компанією може побачити кожен, а особливо у Великій Олександрівці де ремонт не витримав і місяця, і знову з’явились ті ж самі ями по вул. Київський шлях. То чи варто віддавати кошти сільського бюджету державному монополісту з сумнівною репутацією на дороги, які він зобов’язаний ремонтувати за кошти держбюджету? Адже судячи з протяжності доріг сільського значення коштів сільського бюджету критично не вистачає на ремонт своїх доріг…

Безперечно, по таким центральним дорогам їздити неможливо і платники податків і жителі Великоолександрівської сільської ради (завод Плазма та ін.) заслуговують на якісну центральну дорогу як для вантажного так і для легкового транспорту. Але чому, по всій Київській області кошти для ремонту доріг обласного та районного значення у Служби автомобільних доріг у Київській області є, а для нас немає? Чому не співфінансування, як у деяких інших сільських рад області 20% на 80% (сільський бюджет та облавтодор відповідно) просить автолор?

Схоже, що депутати Великоолександрівської сільської ради, при голосуванні не взяли до уваги ні практику інших сільських рад Київської області при ремонті доріг обласного і районного заначення; ні якісне “освоєння” облавтодором коштів на “високоякісний” ямковий ремонт; ні навіть фактор того, що фізично роботи доведеться виконувати у зимовий період.

Більше того, судячи із відеоархіву сесії, не взяли до уваги і відповідь представника тех. нагляду Автодору, який на запитання Голови бюджетної комісії Петренка М.Я.:  “Чи витримає запроектований ремонт дороги навантаження важковагового транспорту, який працює на території сільської ради” відповів “не витримає”.

Депутати підтримали 100% фінансування з сільського бюджету поточного середнього ремонту вул. Київський Шлях в с.Велика Олександрівка і 200 000 грн. на проект замовлений автодором – ЗА 12, ПРОТИ-лише 2.  

Нижче наведено прийняте рішення та поіменне голосування за це рішення.

Але найцікавіше попереду.

26 жовтня 2017 року Служба автомобільних доріг у Київській області оголосила Тендер на Послуги з поточного середнього ремонту вул. Київський Шлях в с. Велика Олександрівка на очікувана вартість 4 133 199,00 UAH (детальніше тут) (решта суми із 4,86 млн. грн – очевидно отримає автодор за авторський та технічний нагляд).

13 листопада 2017 року відбувся аукціон в якому за рахунок демпінгу перемогла всім відома компанія:

30 листопада 2017 року Служба автомобільних доріг у Київській області заключила договір з ТОВ “А-К Автобан” на виконання зазначених робіт до 31 грудня 2017 року.

Слід зауважити, що неякісне виконання робіт на території Великоолександрівської сільської ради уже виконували дві компанії, які взяли участь у тендері, а це сумнозвісний А-К Автобан та Броварське ШБУ №50.

Але не залежно від того, кого б не обрати із всіх цих учасників аукціону – виконувати ремонт дороги, яка належить автодору під снігом за рахунок коштів сільського бюджету – ЦЕ ПОГРАБУВАННЯ платників податків та жителів населених пунктів сільської ради.

 

Андрій Стрихар

Подобається? Поширюйте у соціальних мережах: