Як наживаються на дітях у с. Чубинське, що під Києвом

У с. Чубинське та с. Велика Олександрівка Бориспільського району Київської області котельні у дошкільних навчальних закладах “Джерельце” та “Їжачок” побудовані з порушенням державних стандартів, так як знаходяться у приміщеннях дитсадків. Перенесення даних об’єктів в окремі приміщення назрівало давно, адже безпека дітей повинна бути на першому місці. І лише в 2016 році почалося вирішення критичної ситуації.

Проте, для голови Бюджетної постійної комісії Великоолександрівської сільської ради Петренка Миколи Яковича, на першому місці не безпека дітей, а наповнення кишень власної родини коштами сільського Бюджету.

Як і скільки бюджетних  коштів отримала родина кума Голови сільської ради Петренка М.Я. в деталях далі по тексту.

15 серпня 2016 року Великооолександрівська сільська рада розмістила в системі публічних закупівель Prozorro Лот на суму 1 005 757 UAHРеконструкція системи газопостачання дошкільного навчального закладу загального розвитку (ясла-садок) “Джерельце” по вул.Погребняка,7 в с.Чубинське “, але дане розміщення було одразу провальним, оскільки 22 серпня 2016 р. спливав кінцевий строк подання тендерних пропозицій – а це надзвичайно малий термін для аналізу виконавцями замовлення та розрахунку пропозиції. Як результат торги не відбулись.

29 серпня 2016 року закупівля була повторно виставлена в системі Prozorro з розширенням строку подання пропозицій до 19 вересня 2016р. проте зважаючи на інфляцію та втрачений час під час першого розміщення першої закупівлі торги знову не відбулися.

Аналогічні дії були проведені і щодо “Реконструкції системи газопостачання дошкільного навчального закладу загального розвитку (дитячий садок) “Їжачок” по вул. Соборна,80 в с. Велика Олександрівка” на суму 591 300 UAH

Здавалось би, дані події просто збіг обставин, а не чиясь свідома регульована помилка. Ситуація прояснилась згодом, коли закупівлю вирішили провести напряму (офіційна підстава – відсутність пропозицій в системі Prozorro). Але всупереч рішенню Ради проведено зовсім інші закупівлі ніж те, що розміщувалось в системі публічних закупівель (Закупівля на окремі частини не поділяється), адже Лот було розподілено на дві частини. Перша частина лоту дісталась відомому на ринку ТОВ “Італгаз”, а от що найцікавіше – друга частина дісталась нікому не відомому на даному ринку, новоствореному ТОВ “ГРІН ТРЕЙДІНГ”.

При аналізі відкритих реєстрів (ЄДР) встановлено, що ТОВ “ГРІН ТРЕЙДІНГ” створено 9 серпня 2016 року – за дивним збігом – саме в той момент коли розпочались роботи по підготовці до реконструкції котелень. На дату заключення договору між Великоолександрівською сільською радою та  ТОВ “ГРІН ТРЕЙДІНГ”, останній жодної торгово-господарської операції не проводив.

Як видно з витягу із Єдиного державному реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань співзасновником ТОВ “ГРІН ТРЕЙДІНГ” є ПЕТРЕНКО ДМИТРО МИКОЛАЙОВИЧ – син голови Бюджетної постійної комісії Петренка Миколи Яковича.

ТРАНСАКЦІЇ2016-1 ТРАНСАКЦІЇ2016-2 ТРАНСАКЦІЇ2016-3

Таким чином, з ТОВ “ГРІН ТРЕЙДІНГ” 18 жовтня 2016 року заключено два договори на загальну суму 161 тисяча гривень, предмет договору Загальнобудівельні роботи на об”єкті системи газопостачання ДНЗ  в с. Чубинське на суму 140 275 UAH та ДНЗ в с. Велика Олександрівка на суму 20 835 UAH.

Проаналізувавши відкритий реєстр e-data встановлено, що 20 жовтня 2016 року сільською радою було здійснено дві транзакції на рахунок згаданого ТОВ “ГРІН ТРЕЙДІНГ” на загальну суму 48 332,46 UAH:

№ ТРАНСАКЦІЇДАТАКОД ОДЕРЖУВАЧНАЗВА ОДЕРЖУВАЧ СУМА ОПЛАТИПРИЗНАЧЕННЯ ПЛАТЕЖУ
3418110620.10.201640729651ТОВ”ГРIН ТРЕЙДIНГ”    42 082,51501013142Аванс  30 %  на матерiали для  рек-iї системи газопостачання ДНЗ Джерельце”  зг  Дог№237 вiд 18.10.2016 Без ПДВ”
3418143920.10.201640729651ТОВ”ГРIН ТРЕЙДIНГ”      6 249,951501013142Аванс  30 %  на матерiали для  рек-iї системи газопостачання ДНЗЇжачок”  зг  Дог№244 вiд 18.10.2016 Без ПДВ”

Схоже, що інші депутати довідалися про корупційні діяння Петренка М.Я. на благо сім’ї – і ситуація стала набувати значного розголосу.

З анонімних джерел стало відомо, що дізнався про корупційні діяння і екс голова Господарської постійної комісії, учасник багатьох акцій STOP Корупція, депутат Великоолександрівської сільської ради Карпенко Андрій Олександрович.  Однак жодних дій від Карпенко А.О., щодо викриття корупціонера не послідувало, навпаки пан Андрій виправдовує Петренка, мовляв син вже продав свою частку і уже не є співвласником ТОВ “ГРІН ТРЕЙДІНГ” – але факт залишається фактом, як і те що Андрій Карпенко та син Петренка друзі з дитинства.

Після набуття розголосу – Петренки зрозумівши свій “прокол”, що в країні відбулися значні зміни із запуском елктронних сервісів відкритих даних в терміновому порядку почали вносити зміни до Реєстру власників – проте і після змін прізвище сина Петренка фігурує в формі ТОВ “ГРІН ТРЕЙДИНГ”, а ще кожен може запросити історію змін власників… Отож нелегко тепер корупціонерам приховати свої діяння і рано чи пізно кожен понесе справедливу відповідальність – особливо якщо пробують нажитися на дітях.

Схоже, що коштів розпиляли “любі друзі” більше ніж потрібно, адже того, що залишилося не вистачило на котельні і 13 грудня 2016р. Великоолександрівська сільська рада прийняла рішення № 582 – 08 – VІІ про збільшення кошторису…

Це лише перше викриття корупції в Великоолександрівській сільській раді, продовження слідує…

 

Подобається? Поширюйте у соціальних мережах: